Jak MO działa? Cały ogrom wiedzy znajduje się na stronie: www.bioslone.pl a właściwie na forum (które, niestety, znam dość wyrywkowo). Pokrótce: Mikstura ma stopniowo wygoić przewód pokarmowy , aby organizm nie był wystawiony na nadmiar czynników szkodliwych, które w dzisiejszych czasach są nie do ominięcia jeśli chodzi o spożywane pokarmy (mocno przetworzone i zachemizowane). A przecież nie od dziś lekarze medycyny naturalnej mówią, że skóra jest przedłużeniem jelit.
Jakie jelita, taka kondycja skóry. Przy egzemie, atopowym zapaleniu skóry, nietolerancjach pokarmowych trzeba zwrócić baczną uwagę na dietę i na "pielęgnację" jelit - usunięcie pasożytów, zadbanie o właściwą florę bakteryjną (probiotyki, prebiotyki) - do poczytania: Dysbioza jelit oraz drugi bakteryjna flora jelitowa, na uszczelnienie jelit, wzmocnienie pracy wątroby (patrząc na dobór ziół stosowanych na AZS łatwo zauważyć, że są to leki wspomagające wątrobę i nerki, czyli przyspieszające wydalanie szkodliwych produktów metabolizmu - to chyba nie przypadek). Organizm sam będzie sobie radził, jeśli go nie dociążymy i jeśli zadbamy by mógł prawidłowo funkcjonować.Jak dbać o zdrowie rodziny?
Choroby i dolegliwości naszych dzieci (przede wszystkim alergia i AZS) spotęgowały moje zainteresowanie zdrowiem. Nie od razu zauważyłam, że medycyna akademicka leczy skutki nie usuwając przyczyny. Gdy już się to stało nie było odwrotu - o zdrowie trzeba dbać całościowo i od podstaw, to jedyna szansa na trwałe zdrowie, a ja właśnie o zdrową rodzinę chciałam powalczyć.
Tak moja uwaga skierowała się na rozwiązania bardziej gruntowne - leczenie metodami naturalnymi (szczególnie ziołami) i zapobieganie chorobom - przede wszystkim poprzez zdrowe odżywianie w myśl hasła "you are what you eat". Generalnie - życie w zgodzie z naturą i, poniekąd, powrót do źródeł.
Blog utworzyłam po to, aby zebrać i podsumować cenne informacje, owoc wymiany doświadczenia na forach internetowych z innymi rodzicami, będącymi w podobnej jak nasza sytuacji. Chcę przytoczyć nasze doświadczenia, podzielić się wartościowymi (choć na ogół prostymi, także w wykonaniu) przepisami kulinarnymi, zebrać w jednym miejscu interesujące artykuły, które do dziś w dużych i małych sprawach mogą być bodźcem do zmian, a dla zdrowia naszej rodziny były punktem zwrotnym.
Choć znajdą się tu pewnie także treści niezwiązane ze zdrowiem, mam skłonność do dygresji ;-)))
1 komentarz:
Proszę o informację, jak można się z Panią skontaktować. Chciałabym się poradzić w kwestii podawania dziecku balsamu kapucyńskiego. Jesteśmy po tygodniowej przerwie - druga tura. Nastąpiło pogorszenia- mocny kaszel. Czy to normalne?
Pozdrawiam,
Aleksandra S.
Prześlij komentarz