Jak dbać o zdrowie rodziny?

Choroby i dolegliwości naszych dzieci (przede wszystkim alergia i AZS) spotęgowały moje zainteresowanie zdrowiem. Nie od razu zauważyłam, że medycyna akademicka leczy skutki nie usuwając przyczyny. Gdy już się to stało nie było odwrotu - o zdrowie trzeba dbać całościowo i od podstaw, to jedyna szansa na trwałe zdrowie, a ja właśnie o zdrową rodzinę chciałam powalczyć.

Tak moja uwaga skierowała się na rozwiązania bardziej gruntowne - leczenie metodami naturalnymi (szczególnie ziołami) i zapobieganie chorobom - przede wszystkim poprzez zdrowe odżywianie w myśl hasła "you are what you eat". Generalnie - życie w zgodzie z naturą i, poniekąd, powrót do źródeł.

Blog utworzyłam po to, aby zebrać i podsumować cenne informacje, owoc wymiany doświadczenia na forach internetowych z innymi rodzicami, będącymi w podobnej jak nasza sytuacji. Chcę przytoczyć nasze doświadczenia, podzielić się wartościowymi (choć na ogół prostymi, także w wykonaniu) przepisami kulinarnymi, zebrać w jednym miejscu interesujące artykuły, które do dziś w dużych i małych sprawach mogą być bodźcem do zmian, a dla zdrowia naszej rodziny były punktem zwrotnym.

Choć znajdą się tu pewnie także treści niezwiązane ze zdrowiem, mam skłonność do dygresji ;-)))

2008-09-09

Makaron z cukinią

Potrawa prosta i szybka, a bardzo smaczna, zwłaszcza latem.

Składniki:
  • makaron (kokardki, świderki, rurki) - po 20-30 dag
  • 1 mała lub pół dużej cukinii
  • 3 pomidory
  • cebula, czosnek
  • bazylia (najlepiej świeża), można i inne zioła np. pietruszkę
  • oliwa z oliwek
  • żółty ser do smaku (tłusty, np. gouda)
Na oliwie zeszklić posiekaną cebulę, czosnek i cukinię pokrojoną w kostkę (jeśli jest młoda to ze skórką), dodać pomidory obrane ze skóry, także pokrojone w kostkę, poddusić. Po chwili połączyć z makaronem ugotowanym al dente, posypać posiekaną bazylię oraz startym żółtym serem.

1 komentarz:

Ola pisze...

najlepsze są kokardki.mniam!